Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Uklidnění vody

30. 4. 2014

Při pátrání po příčině velkého rozdílu mezi hlavním vodoměrem a náměry vodoměrů v bytech (za r. 2013 23%) jsme dostali od pracovníků, kteří nám zajišťuji servis vodoměrů radu, abychom se podívali, jak je hlavní vodoměr nainstalovaný.

Když k nám později přišli na instalaci měřičů tepla, tak jsme spolu s nimi hlavní vodoměr zkontrolovali.

uklidnenivody01.jpg

Když viděli jak to vypadá, bylo jejich stanovisko jednoznačné - hlavní vodoměr je špatně nainstalovaný. Před i za vodoměrem je potrubí příliš krátké, takže může docházet k turbulenci vody, která nepříznivě ovlivňuje měření. Další závadou je, že hned za vodoměrem je redukce, která by mohla mít opět nepříznivý vliv. A vodoměr není instalovaný vodorovně ale šikmo.

Doporučili nám opravit vedení trubek. Opravu jsme nechali udělat, a jak by to mělo správně vypadat a fungovat se podívejte na dalším obrázku. Před i za vodoměrem je dostatečná délka potrubí pro uklidnění vody, sjednotili jsme průměr trubek a upravili polohu vodoměru.

 uklidnenivody02.jpg

Úpravu nám prováděla fy RONICA 3.4.2014 a o tom, jaký jsme dosáhli s tímto řešením úspěch, vám přineseme informaci po dalším odečtu vody.

Po roce ...
Nic moc nám to nepřineslo. Rozdíl mezi patním a bytovými vodoměry byl opět více než 20%. V roce 2015 jsme úspěšně u PVK reklamovali vodoměr na studenou i teplou vodu. Bohužel PVK vrací peníze jen za poslední čtvrtrok před reklamací. Takže naše rada: Pokud máte vysoký rozdíl na patním vodoměru, nebojte se včas reklamovat.

A jak vypadá spotřeba vody ve vašem domě? V diskusi pod článkem můžete poradit dalším čtenářům jak rozdíl ve spotřebě snížit..

jh 2014

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář