Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Letňanské lentilky - jednání o smlouvě

1. 2. 2014

Počátkem minulého týdne jsme obdrželi dopis z Letňanské radnice s návrhem smlouvy na pronájem našeho pozemku a jeho začleněním do projektu Letňanských lentilek. Tento projekt se zabývá revitalizací zeleně na sídlišti a tím vytvoření podmínek pro to, aby se nám v Letňanech lépe žilo a bydlelo. Ale nejen to součástí projektu jsou i funkční místa s tvarem lentilek. Na těchto místech budou vznikat podmínky pro volnočasové aktivity - sport a odpočinek.

Protože je potřeba k této smlouvě zaujmout stanovisko v co nekratší době (radnice se připravuje na jednání o dotacích), dovolil jsem si vás vlastníky požádat o stanovisko pomocí emailové pošty. Z vašich dopisů vyplývá, že se vám projekt líbí, rozhodně však bez parkovacích míst v okolí domu. Některé z vašich názorů citujeme:

dopis-1.jpg"Nám se projekt líbí a souhlasíme s jeho realizací na pozemku - jen by chtělo ošetřit ve smlouvě, jak vypadá naše část, aby to opravdu nebyla jen parkovací místa - rozhodně jen chodník a zeleň".

dopis-1.jpg"Ze smlouvy vyplývá, že je možno viz odstavec II smlouvy, také očekávat využití pozemku pro parkoviště, což je v našem případě v blízkosti vstupu do areálu velmi pravděpodobné a nevím komu by se to ze spolumajitelů líbilo, aby náš pozemek byl zaplněn zaparkovanými auty".

dopis-1.jpg"Jsme pro zapůjčení pozemku v případě pokud bude zachován zeleň kolem nás a bude jasně specifikováno ve smlouvě že nebude kolem nás vybudováno žádné parkoviště a nic podobného, už i tak je tady dost aut".

dopis-1.jpg"Jsem pro zapůjčení pozemku už jen pro to, že se o něj budou starat. Jen bych návrh smluv konzultoval s právníkem FPS zda tam není nějaký problém".


dopis-1.jpg"Projekt Letňanské lentilky je již několik let trvající záležitost. Pro informace http://letnanskelentilky.cz/. Za CPI BYTY souhlasím s pronájmem".

dopis-1.jpg"... v tuto chvíli máme nedostatečné informace o tom, co nám chtějí v těsné blízkosti domu vybudovat, takže nesouhlasím s pronájmem pozemku, dokud nebudou plány přesnější a nebudeme mít možnost tuto věc prodiskutovat na schůzi vlastníků".

Dne 29.1.2014 jsem navštívil pana Mikuleckého na radnici, kde jsme jednali o připravované smlouvě a na základě vašich připomínek připravili finální verzi. Smlouva bude projednána na shromáždění vlastníků dne 12.2.2014.

Podstatou změn provedených ve smlouvě je:
- vypuštění formulací o budování parkovacích míst,
- rozšíření údržby zeleně na celý náš pozemek,
- doplnění detailního pohledu na úpravu cesty před školkou,
aby později nevznikaly žádné pochybnosti jak bude okolí našeho domu vypadat.

Těm co projevili zájem a napsali svůj názor děkujeme, návrh smlouvy o pronájmu je k nahlédnutí ve formátu PDF.  jh 2014

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář