Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Letňanské lentilky - informace o projektu

27. 1. 2014

Ano, je to tak. Letňanské lentilky dorazily i do naší ulice. V těchto dnech jme dostali od pana radníko Mikuleckého pozvání na projednání změn, které by se měly u nás uskutečnit.

Nejdříve se však podívejme, jak by to mělo v našem nejbližším okolí vypadat. 

ll-architektonicka-studie.jpg

Celý projekt je rozdělen do 3 fází:  

1. Fáze, říjen 2014 – Kuželova, Jančova a Místecká ulice, vnitroblok kolem Žabky a jižní část vnitrobloku u MŠ Malkovského – přiznané dotace 27mil. Tato část lentilek je již realizovaná a jak lentilky vypadají se podívejte do fotogalerie.

2. Fáze – Hadí stezka Fryčovická, Nýdecká a Jablunkovská ulice, dokončení vnitrobloku u MŠ Malkovského – předpokládaná realizace v roce 2015.

3. Fáze – Bahok, hřiště v Krausově ulici, revitalizace zeleně u Tupolevovy ulice a v Křivoklátské – předpokládaná realizace v letech 2015 – 2018.

Druhá fáze, která se týká i nás, zahrnuje vybudování lentilky Letní zahrádka, výsadbu nových stromů, sjednocení vzhledu zeleně na pozemcích před domem Malkovského 588, 589 a 590, na přilehlých pozemcích a v okolí tří věžáků v Krausově ulici. Budou opraveny a rozšířeny chodníky a na pozemku za školkou bude vybudována lentilka Boulder. Se zvýšením počtu parkovacích míst se v okolí našeho domu nepočítá.

Situaci u našeho domu přibližuje následující plánek.

 lentilky-projekt-ke-smlouve-malkovskeho---detail.jpg

Pozemky, začleněné do projektu Lentilky bude udržovat úřad naší městské části zdarma.

Více informací najdete na stránkách autora projektu firmy MiO Architects, nebo na stránkách Letňanské lentilky.